این مرکز با عنایت و توکل به پروردگار یکتا و در ظل توجهات آقا امام زمان (عج) بنام مجتمع خیریه و درمانی حضرت ولی عصر در اواخر سال 1369 با کوشش و همت والای انسان های وارسته و مؤمن ، با نیت خیر در جهت درمان قشر ضعیف جامعه و کمک ، یاری در معیشت زندگی آنان واقع در منطقه 12 تهران بزرگ محله سرچشمه افتتاح گردید .

اقدامات این مجموعه :

ضمن تاسیس مجتمع غیر انتفاعی خیریه و درمانی حضرت ولی عصر (عج) به شماره ثبت 7873 ، سرپرستی و تکفل اقتصادی خانواده های فقیر ، بی سرپرست و … نیز به افتخارات این مجتمع اضافه گردید ، تا بدانجا که امروز خادم صدها خانواده ی نیازمند در امور معیشتی ، تامین مسکن ، درمان ، تحصیل ، اشتغال ، تامین جهیزیه و … می باشد .
به منظور ارتقای سطح کیفیت و اثربخشی ، خدمات مجموعه در دو بخش تعریف شد :

این بخش سعی و کوشش دارد که درمان و نیازهای روزمره مردم و مراجعین نیازمند را تأمین نماید به همین منظور با توجه به تأمین نیاز کامل درمان مردم ، نسبت به ایجاد ساختمانی مجهز و مدرن در ضلع جنوبی درمانگاه قدیم در سال 1389 اقدام نمود که مرحله اول نوسازی ساختمان جدید درمانگاه پس از مدت یکسال به اتمام رسید و بنای قدیمی ، نوسازی و تبدیل به درمانگاهی جدید به وسعت حدود 2000 متر مربع در 6 طبقه شد که در تاریخ 1390/04/26 مصادف با میلاد پرشکوه منجی عالم بشریت در مرحله اول با امکانات بخش اورژانس ( تزریقات – پانسمان – سرم تراپی -بستری سرپائی) پزشک عمومی با ساعت کاری 8 صبح الی 8 شب بهره برداری شد. و مجموعه در فاز بعد نسبت به تداوم طرح توسعه امکانات درمانی خود ، افتتاح درمانگاه های تخصصی را آغاز نمود که دندانپزشکی با 5 یونیت کاملاً مدرن با دندان پزشکان متخصصص شروع بکار کرد و اکنون با 8 دندانپزشک در حال خدمت رسانی می باشد پیرو آن با ایجاد کلینیک های تخصصی و فوق تخصصی شامل مامائی – روان شناسی - تغذیه - اطفال – ارولوژی – نفرولوژی – زنان و زایمان – چشم پزشکی – گوش ، حلق و بینی- مغز و اعصاب - جراح عمومی – ارتوپدی – کنترل و درمان درد – داخلی (عفونی - ریه ، گوارش و غدد) – قلب و عروق (احیای قلب ، اکو ، نوار قلب ، تست ورزش) – پوست ، مو و زیبائی – آزمایشگاه تشخیص طبی زیر نظر پزشکان متخصص و کارکنان مجرب مشغول به خدمت بوده و بعد از راه اندازی درمانگاه های فوق در فاز های بعد بخش تصویربرداری (رادیولوژی ، سونوگرافی و OPG) و داروخانه را به بهره برداری و خدمت رسانی رساند و بیمه شدگان تأمین اجتماعی ، نیروهای مسلح ، سلامت ، تکمیلی و بانک صادرات را تحت پوشش درمانی خود قرار داد . اما باز این مجموعه با همت و کمک شما عزیزان علاوه بر اقدامات درمانی ، کلاسهای تخصصی علمی و آموزشی را جهت یادگیری تمام اهالی منطقه در سال 1393 به صورت رایگان ایجاد کرد که این کلاسها به صورت حضوری در مدارس ، شهرداری و خانه سراهای محله توسط گروه های پزشکی باتجربه این مرکز درمانی پوشش داده می شوند .
از آنجا که اکثر مراجعين به اين درمانگاه افراد فقير و بي بضاعت بوده و در کنار درمان محتاج حمايت‌هاي ديگر بودند لذا بخش تعاون و امداد اين مجتمع هم فعاليت خود را آغاز نمود و در حال حاضر این مؤسسه افراد یتیم ، بی بضاعت ، از کار افتاده و ناتوان را تحت پوشش خود دارد که هر ماه با دریافت کمکهای نقدی و غیر نقدی شامل اقلام خوراکی ، گوسفند قربانی ، گوسفند عقیقه ، نذورات ، البسه، پوشاک ، پتو ، لوازم خانگی و ... در امر معاش ، مسکن ، درمان ، اشتغال ، تحصیل ، جهیزیه و ازدواج و ... به آنها کمک رسانی می نماید . کلیه هزینه های این بخش نیز توسط کمکهای مردمی تامین شده و منبع درآمد دیگری ندارد . این بخش با هدف کمک به خانواده های یتیم ، بی سرپرست و نیازمند تاسیس شده و رسالتی دشوار را فرا راه خود قرار داد و تلاش همه جانبه را آغاز کرد تا مرهم و تسکینی برای رنجها و غمهای این عزیزان باشد و به شکرانه نعمت الهی تاکنون جمعی از این خانواده ها را تحت پوشش دارد که در این راه پس از عنایت آفریدگار که حامی نیکوکاران است به نیروی دستهای خیر و مهربان شما ایمان راسخ داریم که در آینده نیز مانند گذشته تنهایمان نخواهید گذاشت .